Участь у International Academic Cooperation with Ukraine in Engineering and Science (05.11.2024 р., онлайн)

5 листопада 2024 року команда Національного Еразмус+ офісу в Україні, взяла участь в онлайн-заході “International Academic Cooperation with Ukraine in Engineering and Science”.

У заході взяли участь 49 осіб.

Відеозапис заходу.

Професор Didier CLOUTEAU, президент асоціації T.I.M.E., та професорка Тетяна ЖЕЛЯСКОВА, проректорка з освіти Київського політехнічного інституту (КПІ), привітали учасників.

Світлана ШИТІКОВА, координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні, взяла активну участь у заході, де вона підкреслила важливість міжнародної співпраці у галузі інженерії та науки для підтримки українських університетів в умовах поточної кризи. Вона представила позицію України щодо інтернаціоналізації освіти, наголосивши на необхідності розвитку цифрових форматів співпраці та підтримки академічної мобільності навіть за умов обмеженої фізичної мобільності.

Захід продовжився трьома доповідями. Перша з них, присвячена національній перспективі, була представлена професоркою Тетяною ПРІХНОЮ, представницею Національного агентства забезпечення якості вищої освіти України (НАQA). Друга доповідь, що висвітлювала університетську перспективу, була представлена професоркою Тетяна ЖЕЛЯСКОВОЮ, проректоркою КПІ. Третю доповідь про співпрацю з українськими університетами зараз представив Victor KORDAS із Міжнародного офісу Шведського Королівського технологічного інституту (KTH), Стокгольм.

У ході заходу були обговорені актуальні питання та виклики у сфері вищої освіти інженерії в Україні, зокрема у контексті війни та обмежень для мобільності. Учасники обговорили шляхи підтримки освіти та досліджень в Україні за умов складних обставин. Окремо були порушені питання цифрового навчання, дистанційної співпраці та важливості моделей, таких як COIL, для розвитку онлайн-навчання і навичок студентів.

Захід став важливою платформою для обміну досвідом та укріплення співпраці між університетами України та міжнародними навчальними закладами.

T.I.M.E. виразила намір продовжити пошук шляхів для збільшення контактів з інженерними університетами України та поділу найкращими практиками, сприяючи розвитку двосторонніх співпраць та проектних ініціатив.

Попередня Участь у конференції проєкту VET4SEB "Фотовольтаїка: інноваційна освіта та ринок ...